Technik handlowiec.

1. Technik handlowiec to zawód obecnie najbardziej poszukiwany na rynku pracy. Najwięcej ofert pracy przeznaczonych jest dla przedstawiciela handlowego (sales representative). Kształcąc się w tym zawodzie masz możliwość zdobycia wiedzy przydatnej na współczesnym rynku pracy w zakresie orientacji na klienta i marketingowej. Zdobywając wiedzę w tym kierunku staniesz się poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy.

1. Informacja dodatkowe o eksperymentach pedagogicznych wprowadzonych
    w szkole, o innowacjach, specjalizacjach

Szkoła współpracuje z NBP w Rzeszowie, Polskim Komitetem Normalizacyjnym, Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz lokalnymi instytucjami i zakładami pracy.

AU.20.Prowadzenie sprzedaży

AU.25. Prowadzenie działalności handlowej

1. Sylwetka absolwenta (co uzyskuje uczeń kończąc szkołę w danym zawodzie, dodatkowe uprawnienia, które może uzyskać w szkole)

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik handlowiec będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

1. organizowania prac przyjmowania dostaw oraz towarów do sprzedaży,
  2. sporządzania dokumentacji ekonomiczno-finansowej,
  3. wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży,
  4. prowadzenia działań reklamowych i marketingowych,
  5. organizowania i prowadzenia działalności handlowej,
  6. zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa,
  7. obsługi kas fiskalnych,
  8. uzyskania dodatkowego doświadczenia zawodowego poprzez staż w przedsiębiorstwach zagranicznych w Austrii, Hiszpanii, Portugalii (otrzymanie certyfikatu i dokumentu Europass Mobilności).

1. Technik handlowiec znajdzie zatrudnienie w:
  • Punktach sprzedaży detalicznej i hurtowej.
  • Agencjach reklamowych.
  • Biurach rachunkowych.
  • Firmach jako Merchandiser, Specjalista ds. obsługi klienta, Specjalista ds. sprzedaży, Specjalista ds. zaopatrzenia.
  • Prowadzić własną działalność gospodarczą w branży handlowej.
  • Przedsiębiorstwach jako przedstawiciel handlowy.

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia (opisy, zdjęcia – kilka najlepszych pomocy dydaktycznych, zdjęcia ogólne sali, prezentacje, filmy itp.).