Kucharz – Szkoła Branżowa I Stopnia

Proponujemy zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Absolwent będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
– sporządzania potraw i napojów,
– projektowania rozmieszczania potraw na talerzach, półmiskach oraz dekorowania różnorodnych wyrobów kulinarnych.
Zajęcia praktyczne w klasie I jeden dzień w tygodniu w klasie II dwa dni w tygodniu w klasie trzeciej dwa dni w tygodniu.

Zapewniamy:

– naukę w nowoczesnych pracowniach zawodowych,

– udział w projektach unijnych z możliwością uzyskania dodatkowych uprawnień (kursy kelnerski, baristy, carvingu, cukierniczy, kuchni molekularnej),

– wyjazdy na staże zagraniczne (Austria, Hiszpania, Portugalia),

– wyjazdy edukacyjne do firm.

Absolwent szkoły w kierunku kucharz może podjąć pracę w zakładach żywienia zbiorowego (restauracje, hotele, stołówki, bary). Ponadto absolwenci mogą prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych.